Zahájen provoz Pěškobusu

Společně s účastníky 21. ročníku historicko – přírodovědného Putování po stopách lovců mamutů, které se uskutečnilo 13. října 2018 jsme se potkali u památníku v Knejzlíkových sadech, kde jsme otevřeli naučnou stezku Pěškobus.

 

Rok 2018 v sadech byl rokem jablka. Poutníci ochutnali náš lahodný ovocný čaj a červená jablíčka z letošní úrody. Samozřejmostí bylo zasazení stromu jabloně.

Co je Pěškobus?

Tak jako ve městech trasy autobusových, trolejbusových či tramvajových linek pomáhají lidem dostat se, víceméně včas a pohodlně tam, kam potřebují, tak i na jižních svazích nejvyššího přerovského kopce mají návštěvníci k dispozici tři pěškobusové trasy, které je spolehlivě a ekologicky provedou malebnými zákoutími někdejších Knejzlíkových sadů.

Cestujícím zde ani ve špičkách nehrozí zpoždění. Naopak, rychlost přepravy si sami přizpůsobí svým potřebám. Po cestě se mohou kochat vyhlídkami do krajiny, pozorovat pasoucí se ovce nebo ochutnávat různé druhy ovoce, které zde zraje od časného léta do podzimu. Na pěškobusových zastávkách, vybavených jízdním řádem, mapou a směrovkami, si může každý dle libosti odpočinout a přitom se třeba i trochu poučit či pobavit, aniž by mu hrozilo, že zmešká svůj spoj. Jízdné je dobrovolné a bude použito na obnovu Knejzlíkových sadů. Potká-li se majitel jízdenky s revizorem, bude odměnou dárkem. Vyberte si tedy svou trasu a držte se pokynů uvedených v přepravním řádu… nebo se aspoň držte za ruce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *